Powertex

Powertex choć jest utwardzaczem do tkanin, tak naprawdę ma wiele innych zastosowań. Jest bardzo uniwersalnym medium, które w połączeniu z innymi produktami firmy Powertex daje niezwykłe efekty. Najczęściel realizowane tematy to:

obraz-tancerka-powertex_arabeskaObraz kobieta w sukni – stosowanie preparatów Powertex do spękań, utwardzania tkaniny, nadawania barwy.

Apowertex trzy anioły_m_arabeskanioły w technice Powertex – stosowanie utwardzania i modelowania tkaniny. Konstrukcja anioła stojącego.

anioł -powertexAnioł na postumencie – stosowanie utwardzania i modelowania tkaniny. Konstrukcja anioła siedzącego.

efekt kory_arabeskaEfekt kory – kompozycja z użyciem masy Easy 3d Flex oraz innych preparatów Powertex. Wykańczana w różnej kolorystyce i z rozmaitymi dodatkami.

obraz_powertex_arabeskaObraz w technice Powertex – użycie transferu, masy Easy 3d Flex i innych preparatów firmy Powertex.

efekt kamienia_skamielina_arabeskaEfekt kamienia – amonit. Wykorzystanie Stone Art i innych preparatów firmy Powertex.

efekt kamienia_jajko_arabeskaEfekt szarego kamienia. Na zajęciach najczęściej wykonywany jest jeden przedmiot, np:  świecznik, jajko, bombka, itp.

bombka z aniołkiem _arabeskaBombka z aniołkiem. Bombka z zastosowaniem struktury piasku i kamyczków oraz koloryzowania pigmentami.

powertex_medalion_mBombka w technice Powertex. Metoda wykorzystuje technike spękan oraz zdobienie dekoracyjnymi dodatkami .