Dekupaż na drewnie

DSC_0020Dekupaż podstawowy 3 w 1 –  najczęściej realizowany w formie warsztatów, na których zdobimy 3 kasetki lub pudełka drewniane, trzema różnymi technikami dekupażu (metoda serwetkowa, dekupaż żelazkiem, przyklejanie papieru klasycznego).

kasetka_decoupage_zpejzażemnapisKasetka z pejzażem. Dekupaż wzbogacany malowaniem szpachelką. Uzyskujemy imitację pracy malowanej farbami.

pasta_mineralnaDekupaż z pastą mineralną. Uczestnicy ozdabiają kasetkę ucżąc się stosowania pasty mineralnej i podkreślania jej pięknej faktury.

spękania 2 w 1_ wzorySpękania dwuskładnikowe 2 w 1. Na zajęciach uczestnicy  zapoznają się z dwoma rodzajami spękań dwuskładnikowych. W trakcie ozdabiania dwóch drewnianych pudełeczek poznają różnicę między spękaniami delikatnymi a postarzającymi.

kasetkaze spękaniami_arabeskaSpękania jednoskładnikowe. Warsztaty najczęściej realizowane są na zegarach, skrzyneczkach, jajkach styropianowych. Stosowane są różne warianty kolorystyczne i różne motywy.

DSC_0071Efekt wosku. Stosowanie wosku jako medium uzupełniającego dekupaż, kursanci poznają dekorując kasetkę  z motywami retro.

efekt kornika_mEfekt kornika. To jedna z technik – zaprezentowana w Polsce przez węgierską instruktorkę firmy Pentacolor. Polega na odpowiednim łączeniu kolorów i nadawaniu farbą faktury w celu otrzymania efektu starego przedmiotu.

sospeso_arabeskaSospeso. Technika sospeso polega na tworzeniu dekoracji przestrzennych ze specjalnie do tego dostosowanej termofolii (posiada atest, w procesie ogrzewania nie wydziela żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji). Najczęściej organizujemy zajęcia dekorowania kasetek.

majowe bzy_decoupageDekupaż z papierem ryżowym i cieniowaniem. Warsztaty realizowane są w różnych wariantach. Na zdjęciu chustecznik. Jeden z wielu wzorów.

trójwymiarowt_gwiazda_betlejemskawDekupaż trójwymiarowy. Efekt troszkę podobny do sospeso.

kasetka z ptakiem 3dDekupaż 3D z użyciem masy plastycznej. Masa plastyczna pozwala na uzyskanie wypukłości niektórych motywów.

korale czarno_białe ze spękaniami_mBiżuteria dekupaż. Tworzona jest najczęściej na obłych koralach drewnianych, ale również wykorzystujemy zawieszki i bransolety drewniane.

zegar3Stosowanie jednoskładnikowej pasty pękającej.